KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Teckning 12022541
nr 1202 2541
Charles-Théodore Frère
(1815-1888), Frankrike
Teckning, Sällskap med dromedarer. Signerad, daterad 1859, tusch på papper, bladmått: 14x21 cm
Charles-Théodore Frère, fransk bildkonstnär född 1815, död 1888.
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.000 kr
måndag 10 september 2018
kl 20:21:07
10/9 20:14:24
Charles-Théodore Frère
Läs mer om Charles-Théodore Frère